Auto-Moto w MultiBanku

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup samochodu i potrzebujesz gotówki, to z pewnością warto zainteresować się kredytem auto-moto znajdującym się w ofercie MultiBanku.

Auto motoDla kogo kredyt samochodowy?

Kredyt auto-moto znajdujący się w ofercie MultiBanku jest przeznaczony dla osób fizycznych potrzebujących samochodu w prywatnym celu, ale również dla firm, które potrzebują pojazdu w celach związanych z działalnością gospodarczą.

Na co można przeznaczyć kredyt auto-moto?

Kredyt samochodowy udzielany przez MultiBank jest kredytem dedykowanym, czyli udzielanym na konkretny cel. W przypadku kredytu auto-moto  pieniądze powinny zostać przeznaczone na zakup sprzętu motoryzacyjnego. Tym samym pieniądze z kredytu można wykorzystać na:

  • Zakup nowych i używanych pojazdów osobowych;
  • Zakup nowych i używanych samochodów ciężarowych do 3,5 t;
  • Zakup nowych i używanych motocykli;
  • Refinansowanie kosztów zakupu środka transportu;
  • Refinansowanie kredytu samochodowego z innego banku.

Regulamin kredytu auto-moto dopuszcza również sfinansowanie z pieniędzy pozyskanych z banku prowizji przygotowawczej oraz kosztów wykupu ubezpieczenia.

Udzielenie kredytu

Kredyt auto-moto udzielany jest w złotówkach. Jego wysokość może sięgać nawet 125% aktualnej wartości pojazdu. W przypadku tego kredytu nie jest wymagany wkład własny, a kredyt do 200 tys. zł można otrzymać bez dokumentów potwierdzających dochody.

Zabezpieczanie kredytu

W ramach zabezpieczenia kredytu bank wymaga scedowania praw do polisy autocasco. Oznacza to, że w razie uszkodzenia pojazdu podczas użytkowania, ubezpieczenie zostanie wypłacone na poczet banku, a nie użytkownika auta. Drugim zabezpieczeniem stosowanym przez MultiBank jest częściowe przewłaszczenie pojazdu. W praktyce oznacza to, że bank staje się współwłaścicielem auta. W dowodzie rejestracyjnym samochodu znajduje się zapis o współwłasności, a karta pojazdu pozostaje w dokumentacji banku do momentu spłacenia całego kredytu.

Spłata kredytu

Kredyt auto-moto udzielany jest na okres od 6 miesięcy do 10 lat. Jego spłata uzależniona jest od wybranej opcji. Miesięczne raty mogą być jednakowej wysokości przez cały okres spłaty lub malejące. Dobrą wiadomością dla kredytobiorców jest to, że bank nie pobiera opłaty za wcześniejszą częściową albo całościową spłatę kredytu.

Oprocentowanie kredytu auto-moto

Kredyt auto –moto wiąże się oczywiście z kosztami. Pierwszym z nich jest oprocentowanie. Kredyt oferowany przez MultiBank zaciągany w złotówkach oprocentowany jest od  6,13% . Wysokość płaconych odsetek uzależniona jest od wielu czynników m.in. od wysokości zaciągniętego kredytu, okresu spłaty itp. Warto jednak pamiętać, że wysokość oprocentowania może ulec zmianie, ponieważ jest ono oprocentowaniem zmiennym zależnym od kilku wyznaczonych przez bank czynników.

Pozostałe koszty kredytu auto-moto

Poza oprocentowaniem biorąc kredyt należy brać również pod uwagę inne opłaty. Pierwszą z nich jest prowizja, która w wypadku auto-moto wynosi od 3% kwoty zaciągniętego kredytu. Wymagana jest również promesa w wysokości ok. 50 zł.

Kredyt samochodowy auto-moto oferowany przez MultiBank od wielu miesięcy znajduje się w pierwszej dziesiątce kredytów samochodowych w różnych rankingach. Tym samym warto dokładnie sprawdzić czy wszystkie warunki spełniają nasze oczekiwania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)