Jak to działa?

Dla wielu osób posiadanie samochodu to konieczność. Coraz częściej jest to jedyny środek lokomocji umożliwiający sprawne poruszanie się po mieście. Niestety nie wszystkich stać na zakup samochodu z własnych oszczędności, dlatego niekiedy trzeba na ten zakup wziąć kredyt.

Kredyt samochodowy – gdzie można go dostać?

AutoPolan podpowiada: Kredyty samochodowe ma w ofercie wiele banków, aczkolwiek należy zaznaczyć, że w ostatnich miesiącach ilość dostępnych ofert wyraźnie zmalała. Jednakże jeśli zależy Ci na tego rodzaju dofinansowaniu do samochodów z pewnością znajdziesz odpowiednią dla siebie ofertę.

Czym różni się kredyt samochodowy od kredytu konsumpcyjnego?

Kredyty samochodowe to kredyty, które mają zabezpieczenie najczęściej w postaci przewłaszczenia. Bank pożyczając pieniądze na zakup auta równocześnie staje się jego współwłaścicielem. Skutkiem tego jest konieczność informowania banku o niektórych posunięciach związanych z pojazdem takich jak gruntowne remonty, przerejestrowanie czy sprzedaż. Dodatkowym zabezpieczeniem kredytu jest cesja ubezpieczenia AC na bank. W razie zniszczenia pojazdu ubezpieczenie zostaje przejęte przez kredytodawcę. Zabezpieczenia w postaci prawa współwłasności czy prawa do ubezpieczenia sprawiają, że kredyt na samochód może mieć nieco niższe odsetki niż zwyczajny kredyt konsumpcyjny, co działa na korzyść klienta.

Jakie są warunki przyznawania kredytu samochodowego?

Niemal każdy bank posiadający w swojej ofercie kredyty samochodowe ma swoje własne uregulowania dotyczące ich. Jednak zazwyczaj można spotkać się z dokładnym określeniem wieku  samochodu, który może być finansowany z pieniędzy uzyskanych z kredytu, czasu kredytowania pojazdu oraz warunków zadłużenia takich jak: oprocentowanie czy wysokość opłat dodatkowych. Ponieważ kredyty samochodowe udzielane są zazwyczaj na wysokie kwoty, banki dokładnie sprawdzają także zdolność kredytową potencjalnego klienta.

Kiedy zostaje się właścicielem pojazdu?

Wraz ze spłaceniem ostatniej raty kredytu, klient banku otrzymuje dokument mówiący o przejściu pojazdu w całości na jego własność. Od tego czasu wszelkie decyzje związane z pojazdem jak również środki z ubezpieczenia należą wyłącznie do jego właściciela.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Jak to działa?, 9.0 out of 10 based on 2 ratings