kierowca autokaru i przewodnik wycieczki. Pracownicy biura podróży

Motywowanie pracowników transportu za pomocą konkursów

W firmach transportowych obecnie brakuje dużo etatów, więc należy maksymalnie efektywnie wykorzystywać pracujących kierowców. Aby jednak poznać stan umiejętności i zachowania kierowców należy wdrożyć systemy monitorujące. To dobre rozwiązanie dla ciężarowego transportu międzynarodowego.

Podstawy systemu zbierania informacji

Aby dokonywać oceny, to osoby odpowiedzialne za zarządzanie pracownikami powinny mieć aktualne dane. Dodatkowo muszą mieć takie same informacje z ubiegłych lat stanowiące punkt wyjścia. W przypadku pojazdów narzędziem takim jest monitoring gps. Takie rozwiązania pozwalają zdalnie odczytywać zarówno lokalizację, jak i charakterystykę pracy silnika podczas jazdy. Śledzenie pojazdów można dodatkowo rozszerzyć o rozróżnienie konkretnych kierowców oraz długość i czas postoju pojazdu. Wszystko to pozwala na uzyskanie pełnego obrazu o specyfice pracy każdego kierującego ciężarówką. Wszystko to jest wyświetlane na komputerze w biurze firmy.

kierowca autokaru i przewodnik wycieczki. Pracownicy biura podróży

Nowe trendy i kształtowanie efektywności przez rywalizację

Jak w każdej pracy również w pracy kierowców można wyznaczyć normy i zachowania, które są dla firmy pozytywne. Chodzi o to, by były one jasne i niezmienne. W ten sposób rywalizacja w pozytywnym sensie tego słowa jest szansą na zbudowanie zasad lepszej i wydajniejszej pracy. Zdalna lokalizacja samochodów będzie podstawą do ustalania, kto otrzyma premię za obniżenie kosztów w określonej kategorii. Mogą być to wyniki za niskie zużycie paliwa lub bardziej płynna niż wcześnie jazdę pojazdem podczas całej trasy. Komputer nadzorujący śledzenie samochodu na koniec miesiąca drukuje raporty, które otrzymują kierowcy i mogą sprawdzać, jakie postępy w konkursie osiągnęli.

Auto moto

Efekty dla firm wynikające z rywalizacji pracowników

Poprawa stylu jazdy może ograniczyć koszty zakupu paliwa nawet o 10%. Łatwo można to wyliczyć, analizując monitoring gps. Przy dużych firmach takie oszczędności są proporcjonalnie większe. Kolejnym zyskiem jest wydajność, która rośnie, jeżeli wdrożone zostanie śledzenie pojazdów używanych do celów prywatnych. Łącząc takie działania i wprowadzając systemy elektroniczne, możliwa jest lokalizacja samochodów dla dobra firmy i zmian w sposobie pracy kierowców. Wspólne doświadczenia pozwolą na opracowanie szkoleń oraz docenienie osób najszybciej reagujących na wskazania systemu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Motywowanie pracowników transportu za pomocą konkursów, 7.0 out of 10 based on 1 rating