Pieniądze na samochód – jak je zdobyć?

W dzisiejszym świecie samochód to podstawa. Dla jednych auto stało się narzędziem pracy, dla innych jest konieczne do załatwienia najważniejszych spraw domowych takich jak zawiezienie dzieci do szkoły czy zakupy. Niemniej jednak samochody to nadal dość drogie urządzenia i mało kogo stać na zakup auta za gotówkę. Często nawet kilkuletnie oszczędności nie wystarczają na nowy model i wtedy trzeba ruszyć do banku po kredyt.

Gotówka na samochód

Jeśli potrzebny jest nam samochód, a zebrane oszczędności nie wystarczą, warto zastanowić się skąd wziąć brakującą sumę. Istnieje co najmniej kilka możliwości zdobycia gotówki na wymarzone auto, jednakże zanim zdecydujemy się na wybór jednej z nich warto dokładnie przeanalizować wszystkie opcje. Pieniędzy można poszukać w kieszeniach rodziny i przyjaciół, albo skierować się do banku i skorzystać z kredytu konsumpcyjnego lub specjalnego kredytu samochodowego. Istnieje również możliwość podpisania umowy leasingowej i uzyskanie w ten sposób pojazdu.

Umowa

Kredyt na samochód

Pożyczka od rodziny i przyjaciół wprawdzie może nieco pomóc w zakupie wymarzonego auta, jednak często znacznie lepszym wyjściem jest skierowanie się do banku. Można tam skorzystać z różnego rodzaju opcji kredytowych. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kredyty celowe, a dokładniej, w tym wypadku, na kredyty samochodowe. Warto jednak wiedzieć, że banki decydują się na przyznanie takiego kredytu tylko wtedy, gdy klient posiada zdolność kredytową oraz pieniądze na wkład własny, jeśli jest wymagany. Banki posiadają również wymagania dotyczące samochodu, który chcemy kupić. W większości wypadków kredyty można otrzymać zarówno na samochody nowe jak i używane, jednak nie mające więcej niż 10 lat. Jeśli spełniamy wszystkie powyższe warunki mamy szansę na uzyskanie kredytu samochodowego.

Kredyt konsumpcyjny

Jeśli wybrany samochód ma więcej niż 10 lat, albo brakuje jedynie niewielkiej kwoty, wtedy można pokusić się o zwykły kredyt gotówkowy. Kredyty konsumpcyjne zazwyczaj nie mają określonego celu, tym samym pieniądze można wydać również na zakup samochodu. W tym wypadku auto nie musi spełniać wymaganych wyżej kryteriów, nie trzeba wykazywać wkładu własnego, a zdolność kredytowa obliczana jest w zależności od wysokości zaciąganego kredytu. Niestety w przypadku kredytów konsumpcyjnych trudne może okazać się uzyskanie kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak mimo wszystko jest to jakaś alternatywa dla kredytów samochodowych.

Leasing pojazdów

Do tej pory leasing pojazdów kojarzony był przede wszystkim z firmami, jednak od pewnego czasu również osoby prywatne mogą w ten sposób nabyć samochód. Jest to forma dość wygodna, ponieważ nie wymaga tak wielu formalności jak zaciągnięcie kredytu w banku, jednak ma również wady. Główną z nich jest to, że choć korzystamy z auta nie jest ono naszą własnością. Dopiero po określonym w umowie czasie można je wykupić od firmy leasingowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)