Pomysł na tańszy kredyt samochodowy

Na zakup samochodu za gotówkę mogą pozwolić sobie bardzo nieliczni. Większość z nas musi skorzystać z dodatkowej pomocy instytucji finansowych. Zanim jednak skierujesz swoje kroki do banku po kredyt, dokładnie przeanalizuj oferty i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

Kredyt konsumencki

Jeśli do zakupu auta brakuje Ci tylko części pieniędzy możesz skorzystać ze zwykłego kredytu konsumenckiego. Niekiedy może okazać się, że jest on znacznie tańszy niż kredyt samochodowy. Przede wszystkim stali klienci wielu banków mają możliwość zaciągnięcia takiego kredytu na bardzo opłacalnych warunkach. Niekiedy jest to niższe oprocentowanie albo brak prowizji. Poza tym, ponieważ nie jest to kredyt dedykowany, bank nie określa wieku pojazdu używanego, nie wymaga wykupu dodatkowego ubezpieczenia autocasco, nie ma tu także dodatkowego zabezpieczenia w postaci przewłaszczenia zakupionego auta czy wpisu do Księgi Zastawów Rejestrowych.

Kredyt hipoteczny

Jeśli zależy Ci na maksymalnie obniżonych ratach, to możesz zdecydować się na kredyt, którego zabezpieczeniem jest zastaw hipoteczny. Tego rodzaju kredyty są dla banku obarczone niewielkim ryzykiem, tym samym można uzyskać bardzo atrakcyjne warunki kredytowe. Warto jednak pamiętać, że nieruchomość mająca zostać zabezpieczeniem nie może być obciążona inną hipoteką.

Kredyt u dealera

Obecnie wielu dealerów samochodowych posiada umowy z bankami, dzięki czemu w salonach samochodowych można podpisać umową kredytową. Zanim jednak złożysz podpis pod umową dokładnie ją przeczytaj. Czasami warto wyjść z salonu, wrócić do domu dokładnie przeanalizować i porównać oferowany przez dealera kredyt z innymi podobnymi usługami finansowymi. Często bowiem okazuje się, że promocyjny kredyt wcale nie jest taki „promocyjny”.

Zarób na kredycie

Jeśli masz pieniądze na to, aby kupić swoje wymarzone auto za gotówkę, to możesz skorzystać z bardzo ciekawej opcji kredytowej jaką jest kredyt 2×50%. Polega on na tym, że 50% wartości samochodu klient płaci od ręki, a następne 50% po roku. Warto wybrać taką opcję, gdyż za samochód zapłacisz tylko połowę, a pozostałe pieniądze możesz zainwestować, albo umieścić na lokacie. Ponieważ tego rodzaju kredyty są zazwyczaj nieoprocentowane możesz obniżyć koszt pojazdu nawet o kilka procent.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)