Ranking kredytów samochodowych 2015

Własne auto to rzecz niezwykle potrzeba, szczególnie, jeśli dużo pracujemy, podróżujemy, czy też opiekujemy się sporą rodziną. Niestety nie zawsze posiada się odpowiednią ilość gotówki, aby zakupić samochód zupełnie bez pomocy dodatkowych instytucji – banków, czy firm pożyczkowych. W tym momencie warto pomyśleć o prostym kredycie samochodowym. Dzisiaj przedstawiamy ranking kredytów samochodowych na rok 2015!

Jak wybrać kredyt samochodowy?

Przy wyborze dodatkowego finansowania samochodu ważne jest to, aby wybrać pomiędzy kredytem samochodowym a leasingiem. Częściej Polacy wybierają proste kredyty samochodowe, których zaciągnięcie wydaje się mniej skomplikowane. Atrakcyjność kredytu samochodowego może być zmienna, w zależności od jego cech, wysokości, czy też auta, które chcemy zakupić. Czynników wpływających na ofertę kredytu samochodowego jest wiele, dlatego należy przemyśleć wszystkie z nich przed podjęciem ostatecznej, definitywnej decyzji.

Ważne przy zawieraniu umowy kredytowej:

  • Informacja czy staramy się o zakup nowego czy używanego auta
  • Wiek używanego auta
  • Wartość samochodu
  • Okres kredytowania
  • Wkład własny klienta w zakup samochodu

Im większy wkład własny klienta, tym mniejsze odsetki od kredytu. Jednocześnie im dłuższy okres kredytowania, tym ogólne koszty kredytu oczywiście będą większe. Łatwiej zdobyć kredyt przy większej wpłacie własnej, oraz jeśli wartość samochodu jest mniejsza. Dobrze jest również posiadać pozytywną historię kredytową – ułatwia to uzyskanie kredytu.

Najlepsze kredyty samochodowe – październik/listopad/grudzień 2015!

Poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych i najbardziej opłacalnych kredytów samochodowych na najbliższe miesiące i koniec roku 2015.

Nazwa bankuKwoty kredytu [zł]Okres kredytowaniaNumer telefonuZalety:
BGŻ BNP ParibasDo 500 000 złDo 8 lat801 101 102- Oprocentowanie od 4,99%.
- Samochody używane od 19 lat.
-Maksymalna kwota kredytu – do 125% wartości pojazdu
Bank BPH90% wartości bruttoDo 8 lat801 333 111- Tylko 10% wkładu własnego
- Wstępna decyzja w 2h
mBankDo 125% wartości pojazdu6 – 120 miesięcy801 300 800- Oprocentowanie 5,39%
- 0% wpłaty własnej
Volkswagen BankW zależności od wyboru autaW zależności od wyboru auta801 103 301- Tylko dla marek samochodów Volkswagen, ŠKODA, Audi, SEAT, Porsche
Credit AgricoleDo 120 000 złZależne od kwoty kredytu801 33 00 11- Decyzja w 15 minut
- Niższa rata po okazaniu rachunków
- Większa kwota kredytu przy współkredytowaniu z inną osobą
Getin BankOferta dostosowana do klientaOferta dostosowana do klienta197 97- Oprocentowanie od 3,99%
- Decyzja w 2h

Inne oferty i wybór banku

Powyżej przedstawiliśmy najpopularniejsze kredyty samochodowe oferowane przez polskie banki. Oczywiście w innych bankach również można otrzymać podobny kredyt, ale nie funkcjonuje on wtedy pod nazwą kredytu samochodowego, a kredytu gotówkowego. W ten sposób otrzymujemy po prostu kredyt gotówkowy na cel dowolny, a nie na zakup samochodu. Ponieważ jednak jest to cel dowolny, to za otrzymaną gotówkę możemy zakupić samochód.

Wybierając jednak bezpośrednio kredyt na zakup samochodu, lepiej skorzystać z ofert powyższych, dedykowanych do tego celu – zazwyczaj posiadają one dodatkowe atuty i zalety, których nie dadzą nam zwykłe kredyty gotówkowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)