Renault Clio Grandtour – czyli sportowy charakter kombi

Praktyczne zalety przestronnego kombi do wożenia rodziny, a do tego modny design i silniki zapewniające prawdziwą przyjemność z jazdy – wydawałoby się, że to warunki nie do pogodzenia. Zazwyczaj tak, ale przypadku nowego Clio Grandtour Francuzom naprawdę się udało.

Modna, smukła i dynamiczna linia, dopracowane detale: duże LED-owe światła, chromowana rura wydechowa, sportowy dyfuzor, nowe, 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich… Clio Grandtour to naprawdę dobrze wyglądające auto: https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/clio-estate-k98-ph2.html Do tego zgodnie z najnowszą modą daje też możliwość zewnętrznej i wewnętrznej personalizacji – np. pod kątem koloru i rodzaju tapicerki.

Jednak wygląd to przecież nie wszystko – pod maską Clio Grandtour znajdują się ekonomiczne silniki nowej generacji, zapewniające dynamiczna jazdę, a jednocześnie pozwalające zaoszczędzić na paliwie. W korkach system Stop& Start, automatycznie wyłącza i uruchamia silnik, dzięki czemu Clio Grandtour świetnie radzi sobie w miejskiej dżungli. Jeśli dodatkowo wybierzemy ekologiczny tryb jazdy, spalanie obniży się o kolejne 12%. Konstruktorzy zadbali, aby nawet dwusprzęgłowy automat EDC pozwalał ograniczyć zużycie paliwa – co zwolennicy komfortu płynnej jazdy na pewno zdążyli już docenić. W wąskich uliczkach bardzo przydaje się Easy Park Assist – choć dla tych, których przeraża wizja samodzielnie parkującego auta, przewidziano wersję bardziej tradycyjną: z kamerą cofania i systemem wspomagania.

Przyjemność z jazdy i komfort pasażerów zwiększają dodatkowo: panoramiczny dach, wzmocnione i poddane udogodnieniom fotele, automatyczne czujniki światła i deszczu czy też karta Hands Free, pozwalająca na zawsze zapomnieć o niedogodnościach związanych z kluczykami. Rodzinne wyjazdy na wakacje ułatwia bagażnik o pojemności 443 dm3 i liczne schowki. Jeżeli złożymy tylną kanapę i fotel pasażera – zmieścimy ładunek o dł. do dwóch i pół metra, czyli nawet deskę surfingową. Zwolenników rodzinnych wyjazdów przekonają również kwestie bezpieczeństwa – auto jest wyposażone w ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania, ESC, kontrolę toru jazdy. Dzięki wspomaganiu ruszania pod górę zyskujemy dodatkowe 2 sekundy, aby płynnie reagować.
droga
Zwolennicy francuskiej marki często wskazują na zaawansowane technologie i najnowsze multimedia. W tej kwestii Clio Grandtour ma się czym pochwalić. Poprzez 18 cm ekran dotykowy można sterować systemem R-LINK Evolution, Media Nav Evolution lub R&GO. A dodatkowo 7 głośników Bose  gwarantuje jakość odsłuchu ulubionych kawałków na poziomie koncertowym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)